Centrum tenisowe sobota

Tenisowa Liga Rankingowa

Lubisz rywalizajcę?! Chcesz zmierzyć się z przeciwnikami i poznać nowych sparing - partnerów?! Dołącz do naszej ligi tenisowej CTS i stań na szczycie ligowej tabeli! Wink

 

REGULAMIN

LIGI TENISOWEJ

CTS CUP

CENTRUM TENISOWEGO SOBOTA JESIEŃ - ZIMA 2019/2020

 

            I.           INFORMACJE OGÓLNE

1        Miejscem rozgrywania Ligi Tenisowej MIĘDZYCHÓD CUP (w skrócie LT) jest Centrum Tenisowe Sobota w Sobocie, ul. Poznańska 43, 62-090 Rokietnica.

2        Uczestnikami LT mogą być amatorzy lub byli zawodnicy, przy czy okres karencji musi wynosić minimum 7 lat.

3        Tenisowa Liga Singlowa Mężczyzn, rozgrywana będzie w kategorii „OPEN” oraz "50 +". O przynależności zawodnika do danej Ligii decyduje jego miejsce w LT poprzedniej edycji oraz/ lub leży w gestii Organizatora.  

 

4        UWAGA – BRAK WPISOWEGO ZA UCZESTNICTWO W LIDZE CTS! Opłaty są tylko za wynajem kortów!

 

II.          SYSTEM ROZGRYWEK

5        Każdy uczestnik Ligi Tenisowej CTS rozgrywa w sezonie LATO 2019 r. spotkania zgodnie z wyznaczonym terminarzem. Termin każdego meczu ustalony jest w minimum tygodniowym przedziale.

6        Mecze w ramach LT CTS rozgrywane będą w wyznaczonym terminie (dowolny dzień tygodnia) na obiekcie CTS. O rodzaju nawierzchni, na której ma odbyć się mecz, decydują sami zawodnicy.

7     Koszty wynajmu kortów na mecze ligowe:

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00: 69,00 zł./ godz.

poniedziałek - piątek: 16:00 - 22:00: 80,00 zł./ godz.

weekendy: 8:00 - 15:00: 80,00 zł./ godz.

weekendy: 8:00 - 22:00: 69,00 zł./ godz.

8   W poszczególnych grupach, zawodnicy rozgrywają mecze systemem "każdy z każdym".

9  Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów. W przypadku wyniku 6:6 rozgrywany jest tie-break. W przypadku stanu po 1:1 w setach, rogrywany jest "pełen" set decydujący.

10    Gospodarz – zawodnik umieszczony w terminarzu spotkań na pierwszym miejscu odpowiada za skontaktowanie i uzgodnienie z przeciwnikiem terminu meczu. Dodatkowo jest odpowiedzialny za rezerwację kortu  i podanie wyniku meczu w recepcji CTS Sobota.

11    W przypadku problemów z uzgodnieniem spotkania, o zaistniałej sytuacji należy powiadomić Organizatora, który zastrzega sobie prawo wyznaczenia terminu danego meczu. Wyznaczone mecze w terminarzu mogą być przełożone tylko za zgodą przeciwnika i organizatora. Nie rozegranie wyznaczonych w danym okresie meczów, może skutkować wpisaniem walkowerów.

12    W przypadku stwierdzenia obustronnej winy uczestników może nastąpić przyznanie zawodnikom za dany mecz po zero punktów.

13    Istnieje możliwość, za zgodą obu zawodników, rozegrania spotkania przed terminem wynikającym z harmonogramu. Wszystkich uczestników zobowiązuje się jednak do możliwie terminowego rozgrywania wyznaczonych spotkań, oraz zachowania zgodnie z zasadami fair play.

14    Za zwycięstwo 2:0 przyznawane są 3 pkt. a za przegraną 0:2 zawodnik otrzyma O pkt.. Jeśli wygrana będzie wynikiem 2:1 następuje podział punktów, tj. zawodnik, który wygrał mecz otrzyma 2 pkt. a przegrany: 1 pkt. Walkower powoduję stratę jednego punktu (minus 1 punkt).

15    O kolejności miejsc w lidze decydują:

a) ilość zdobytych punktów

b) wynik bezpośredniego spotkania

c) ilość zdobytych setów i gemów między zainteresowanymi stronami.

Uwaga! Wyniki meczów nie wpisane w tabelach i protokołach, traktowane będą jako nie rozegrane i skutkować będą wpisaniem walkowera każdemu z graczy.

16    Uczestnicy imprezy biorą na siebie całkowitą odpowiedzialność za stan swojego zdrowia.

W sezonie jesień - zima 2019/2020r. mecze będą rozgrywane piłkami PRINCE do kupienia w sklepiku CTS w cenie 28 zł./ op.

W miarę możliwości wynajmu kortów, rozpoczęty mecz należy rozegrać do końca. W przypadku braku możliwości przedłużenia czasu rozgrywania spotkania przez jedną ze stron, należy o tym poinformować przeciwnika przed meczem.

 

17        Po zakończeniu rozgrywek ligowych wszystkich „Ligowiczów” zapraszamy na Turniej Zakończeniowy dla każdej z Kategorii . Dla najlepszych, puchary i nagrody rzeczowe. 

 

ŻYCZYMY POWODZENIA!!! ;-)  

 

 

 

 

 

 

  1. Zawodnik zaproszony na mecz ma prawo odmowić gry gdy: w zaproponowanych terminach ma umowione inne mecze LIGI CTS’u lub zgłosił organizatorowi czasowe zawieszenie gry.

  2. Rezerwacji kortu dokonuje za pośrednictwem maila liga@tenis-sobota.pl lub telefonicznie 61 8144599. Opłatę za wynajem kortu na mecz zawodnicy pokrywają po połowie – na mecze LIGI CTS’u obowiązuje cena za kort 60 zł/godzinę, dotyczy to sobót oraz niedziel, a także gier od pon – pt po godzinie 15.00.

  3. Mecze LIGI CTS’u mogą odbywać się na wybranych przez zawodników nawierzchniach i powinny być rozgrywane nowymi piłkami, które zawodnicy zapewniają sobie we własnym zakresie.

  4. Zakończenie meczu: zwycięzca podaje osobiście wynik w recepcji. Wygrana zawodnika znajdującego się niżej na liście skutkuje zamianą miejsc. Organizator co poniedziałek - na podstawie rozegranych meczy - ustala nową pozycję rankingową zawodników.

  5. Zakończenie rozgrywek: do 30 kwietnia 2011 roku należy zaprosić zawodników na ostatnie mecze.

  6. Organizator zastrzega sobie prawo organizowania turniejów w ramach rozgrywek LIGI CTS-u (wyniki turniejów będą bezpośrednio aktualizowały listę). II Turniej w ramach LIGI CTS’u sezonu zimowego 2010/2011 odbędzie się 19.02.2011 roku.

  7. Na koniec sezonu zimowego tj.30 kwietnia 2011 rozegrany zostanie turniej MASTERS dla 16 najlepszych zawodników.

  8. Oficjalna Lista LIGI CTS’u znajduje się na stronie internetowej www.tenis-sobota.pl.

  9. Sprawy nie ujęte w regulaminie LIGI CTS’u jak i sprawy sporne rozstrzyga organizator.

  10. Organizator LIGI CTS’u, osoba do kontaktu Karol Przygodzki– 697 728 482, liga@tenis-sobota.pl.