Centrum tenisowe sobota

Kadra

Agata Woźna

 
Agata Woźna

Trener tenisa II klasy. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Instruktorka fitness i gimnastyki.

Od najmłodszych lat związana ze sportem, głównie z tenisem. Była zawodniczka klubu AZS Poznań. Wielokrotnie stawała na podium turniejów ogólnopolskich w grach pojedynczych i podwójnych. Posiada złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski oraz tytuł Akademickiej Wicemistrzyni Wielkopolski w tenisie. Od pewnego czasu zawodniczka squasha, broniąca barw naszego klubu w krajowych rozgrywkach.

Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w klubach tenisowych oraz na obozach i półkoloniach sportowych. Prowadzi zajęcia z małymi i dużymi, dobierając treningi do indywidualnych potrzeb i możliwości graczy.

 

 

 

 

Robert Pera

Trener tenisa I klasy. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz szkoły językowej Hartnackschule w Berlinie. Posiada licencję na serwisowanie sprzętu tenisowego oraz squashowego, wydaną przez Technifibre Roland Garros oraz Head. Stały uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych kursów, konferencji i sympozjów trenerskich.

W latach 1998-2009 był trenerem i managerem sekcji tenisa w klubie sportowym Groclin Dyskobolia w Grodzisku Wlkp., gdzie prowadził grupy zawodnicze i wychowywał kolejnych  medalistów mistrzostw Polski. Wspólnie z PZT i WZT organizował także turnieje oraz prowadził obozy kondycyjne.
Od wielu lat współpracuje z zawodnikami AZS Poznań, podczas wyjazdów krajowych i międzynarodowych pełniąc rolę coacha. W latach 2010-2011 był trenerem kadry Wielkopolski juniorów, obecnie trenuje multimedalistkę mistrzostw Polski Sylwię Mikołajczuk. Za swoje zasługi dla rozwoju tenisa w Polsce został odznaczony ZŁOTĄ ODZNAKĄ PZT.  Jest promotorem aktywnego spędzania czasu, miłośnikiem joggingu, squasha, narciarstwa, windsurfingu i ekstremalnych wycieczek górskich.

 

Kacper Owsian

Swoją przygodę z tenisem rozpoczął mając zaledwie 4 lata, z wiekiem zdobywając doświadczenie zawodnicze, którym dziś chętnie dzieli się ze swoimi podopiecznymi. 

Wychowanek klubu AZS POZNAŃ, do swoich cennych osiągnięć zalicza miedzy innymi złoty medal Mistrzostw Polski w grze podwójnej oraz srebrny medal Mistrzostw Polski w grze pojedynczej do lat 21. Przez wiele lat sklasyfikowany w pierwszej 10 najlepszych tenisistów w Polsce. W wieku 21 lat zajmował 800 miejsce w grze pojedynczej i 600 miejsce w grze podwójnej na świecie.

Zwycięzca wielu turniejów rozgrywanych na terenie całej Polski. Na swoim koncie ma również liczne sukcesy na arenie międzynarodowej, miedzy innymi półfinał turnieju Futures w Meksyku w grze pojedynczej oraz zwycięstwo w turnieju Futures w Brazylii, w grze podwójnej w parze z Filipem Urbanem.
Od roku 2008 reprezentuje barwy włoskiego oraz niemieckiego klubu w rozgrywkach drużynowych.

W latach 2011/2012 prowadził szkółkę tenisową dla dzieci w jednym z włoskich klubów, pracując z zawodnikami, jak i osobami dopiero rozpoczynającymi swoją przygodę z tenisem. Prowadzi treningi dla dzieci oraz osób dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania.

 

Mateusz Czyżewski

Trener dzieci, młodzieży oraz dorosłych, w 2010 roku uzyskał licencję PTR (Professional Tennis Registry) - instruktora tenisa w j. angielskim. Pierwsze kroki z rakietą stawiał w wieku 6 lat, w swojej karierze rozgrywając niezliczoną ilość meczy i turniejów ogólnopolskich w każdej kategorii wiekowej. Medalista Mistrzostw Polski w singlu, deblu oraz mikście.              

Przez ostatnie dwa lata szkolił swoje umiejętności w Wielkiej Brytanii pracując dla E.S.G. (England Sports Group), gdzie prowadził treningi w szkołach i klubach. Był również sparingpartnerem m.in. dla najlepszej w Londynie drużyny chłopców w kategorii do 10 lat, mistrzyni Danii do 14 lat oraz dla grupy zawodników E.S.G. w wieku od 12 do 16 lat.
 

 

 

Paweł Idzikowski

Licencjonowany trener tenisa II klasy, absolwent AWF w Poznaniu, instruktor pływania oraz ratownik WOPR. Uczestnik wielu sympozjów tenisowych i warsztatów trenerskich organizowanych przez Polski Związek Tenisowy.

Swoje bogate doświadczenia nabierał współpracując z utalentowanymi zawodnikami klubów AZS Poznań i PKT Pobiedziska.  Jako trener uczestniczył w wielu wyjazdach na turnieje z cyklu ITF Juniors.

Współpracował z Sylwią Zagórską (2003-2007): 536 miejsce w rankingu WTA, wygrywając z nią m.in. zawodowy turniej ITF FUTURES 10,000$ Mallorca oraz trzy zawodowe turnieje deblowe rangi Futures 10,000$; Sylwia zdobyła także mistrzostwo Polski do lat 16 w singlu i deblu, wicemistrzostwo Polski Juniorek w singlu i złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek w deblu oraz brązowy medal MP Seniorek.

Współpraca z Bartkiem Sawickim (2010-2011): wygranie Młodzieżowych Mistrzostw Polski w singlu w 2011 r.

Współpraca z Patrykiem Pydyszewskim (2007-2008): brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów w singlu i złoty medal Mistrzostw Polski Kadetów w deblu.

Prowadzi zajęcia z dorosłymi i dziećmi, chętnie dzieląc się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.