Centrum tenisowe sobota
Trenuje w Sobocie, leci do Melbourne

Trenuje w Sobocie, leci do Melbourne

Zuzanna Maciejewska (reprezentuje barwy AZS-u Poznań) jako jedyny sportowiec z Polski zagra w tegorocznym turnieju głównym Australian Open w rywalizacji juniorów. Zajmuje ona 18. lokatę na liście światowej ITF wśród zawodniczek do lat 18.

– Występ w Melbourne to jedno z moich sportowych marzeń – mówi Zuzanna Maciejewska. – Do występu w pierwszym w mojej karierze turnieju Wielkiego Szlema przygotowywałam się m. in. na kortach w Sobocie, gdzie nawierzchnia jest bardzo podobna do tej w Australii.

Polkę czeka długa podróż z dwoma międzylądowaniami. Przed występem w Australian Open zagra w mniejszej rangi imprezie.

W ubiegłym roku największym sukcesem młodej tenisistki AZS było zwycięstwo w prestiżowym turnieju juniorskim w Osace (Japonia). Dzięki tej wygranej awansowała do czołowej 30. światowego rankingu ITF.

W grudniu był również start w Stanach Zjednoczonych w dużych zawodach Eddie Herr, gdzie dotarła do ćwierćfinału singla i wystąpiła w finale gry podwójnej.

Zuzanna Maciejewska 19 stycznia skończy dopiero 17 lat, a już imponuje warunkami fizycznymi (188 cm wzrostu, zasięg ramion). Jej atutami są wszechstronność, doskonały serwis (165 km/h) oraz silna psychika. MŁ

Wróć do spisu aktualności