Centrum tenisowe sobota

Drużynowe mistrzostwa Polski kadetek i kadetów

W rywalizacji dziewcząt wystąpiło osiem ekip, w tym zawodniczki AZS Poznań. Tenisistki akademickiego klubu – Julia Przybylska, Elżbieta Iwaniuk – wywalczyły brązowy medal. W meczu o trzecie miejsce pokonały zespół UKS Czarna Tarnów. Na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki Promasters Szczecin ((Adrianna Łukasik, Julia Mikulski).

Wśród chłopców klasą dla siebie byli gracze Warszawianki (Jan Zieliński, Philip Gresk). W finale wygrali z ekipą PKTZ Winner Piotrków. Brąz dla tenisistów KS Matchpoint Wrocław. W turnieju finałowym z wielkopolskich drużyn wystartował Promień Opalenica. Remigiusz Prządka i Mikołaj Gola zajęli szóstą lokatę. Warto podkreślić, że w meczu przeciwko Warszawiance Remigiusz Prządka (numer 9 listy PZT) pokonał rakietę numer jeden w Polsce zarówno w kategorii kadetów jak i juniorów Jana Zielińskiego 7:5, 6:4.

Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt: 1. Promasters Szczecin, 2. KS Grzegórzecki Kraków, 3. AZS Poznań, 4. UKS Czarna Tarnów, 5. RKT Return Radom, 6. TKS Arka Gdynia, 7. UKS Okęcie Warszawa, 8. TT Olimpia Elbląg.

Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców: 1. Warszawianka, 2. PKTZ Winner Piotrków, 3. KS Matchpoint Wrocław, 4. TKS Arka Gdynia, 5. SKT Sopot, 6. Promień Opalenica, 7. KS Górnik Bytom, 8. Advantage Bielska Biała. MŁ