Centrum tenisowe sobota
Piotr Woźniacki w Sobocie

Piotr Woźniacki w Sobocie

Na otwarcie Wielkopolskiego Ośrodka Szkoleniowego w Centrum Tenisowym Sobota przyjechał m. in. Piotr Woźniacki, ojciec światowej "jedynki" kobiecego tenisa.

– Stworzenie takiego ośrodka to świetny pomysł. Jestem przekonany, że to wypali, bo idea nie wiąże się z uzyskaniem korzyści komercyjnych – podkreślał Piotr Woźniacki.

Szefem Wielkopolskiego Ośrodka Szkoleniowego (WOS) został doskonały szkoleniowiec, były trener daviscupowej reprezentacji Polski, Paweł Geldner. To trener znany także poza granicami Polski. W 2000 roku otrzymał prestiżowy tytuł (można go dostać tylko raz) szkoleniowca roku w Niemczech. W prowadzeniu WOS będą mu pomagać pracownicy Akademii Wychowani Fizycznego w Poznaniu – dr Tomasz Schefke i dr Tomasz Garsztka.

– Chcemy zorganizować rocznie od sześciu do ośmiu warsztatów w Sobocie – podkreśla Paweł Geldner. – Pierwszy zjazd zaplanowaliśmy na 19 listopada. Będziemy się zajmować poszerzaniem wiedzy i umiejętności trenerów. W planach są też zajęcia praktyczne. Chcemy zapraszać rodziców młodych tenisistów i pokazywać im jak trzeba postępować. Ważne jest także to, że nawiązaliśmy współpracę z AWF-em w Poznaniu.

Bardzo duże grono słuchaczy zebrał w sali CTS wykład Piotra Woźniackiego. Choć bardziej jego wystąpienia można nazwać przemyśleniami ojca liderki światowego rankingu tenisistek. Tym bardziej doświadczenia, którymi podzielił się ze słuchaczami były ciekawe.

– Talent to dużo, ale bez ciężkiej pracy nie osiągnie się sukcesu – mówił Piotr Woźniacki. – Każdego dnia pot musi spływać po czterech literach. Dla mnie jednak najważniejsze są doskonałe relacje w domu. Jeśli jest kochająca się rodzina, do tego dochodzi dobra robota na treningach to musi się udać. Ja w to wierzyłem. Cel z Karoliną osiągnęliśmy. MŁ

PODPIS POD FOTO

W Centrum Tenisowym Sobota gościł Piotr Woźniacki

Wróć do spisu aktualności