Centrum tenisowe sobota
Tenisowa Liga Budowlanych

Tenisowa Liga Budowlanych

Zakończyły się rozgrywki Tenisowej Ligi Budowlanych sezonu 2010/2011. Rozgrywki toczyły się w Centrum Tenisowym Sobota.

 

Zawodnicy rywalizowali indywidualnie w dwóch kategoriach wiekowych: do i powyżej 50 lat. Wśród młodszych graczy zwyciężył Arkadiusz Jankowiak (PBG). Natomiast w kategorii powyżej 50 lat najlepszy okazał się Marek Przybylski (Hochtief).

 – Poziom sportowy prezentowany przez uczestników z roku na rok jest coraz wyższy. Szczególnie w zmaganiach młodszych – mówi Bogdan Kaczmarek pomysłodawca i koordynator TLB. – W pierwszych edycjach klasyfikacja dotyczyła wyłącznie zespołów. Od trzech lat zdecydowałem, że TLB będzie rozgrywana w formule indywidualnej. I to się sprawdza. W związku z dużym zainteresowaniem nastąpił podział na dwie kategorie wiekowe: do 50 lat i powyżej 50 lat.

 W tegorocznej edycji faworytów w obu kategoriach było kilku. Większość nie zawiodła. Marek Przybylski (kat. powyżej 50 lat) potwierdził, że spokój, regularność i dobre przygotowanie do sezonu to klucz do sukcesu. Kolejne miejsce w tej kategorii zajęli: 2. Andrzej Szymaniak (Hochtief), 3. Zbigniew Garus (Pekabud Morasko). Natomiast w rywalizacji tenisistów do lat 50 wygrał Arkadiusz Jankowiak. W końcowej klasyfikacji wyprzedził on obrońcę tytułu Roberta Kaczmarka (BT Poznań) i Sławomira Garusa (PBG).

Na zdjęciu. Najlepsi zawodnicy w kategorii powyżej 50 lat. Stoją od lewej: Andrzej Szymaniak i Marek Przybylski

Wróć do spisu aktualności