Centrum tenisowe sobota
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SKRZATÓW DO LAT 12

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SKRZATÓW DO LAT 12

Na kortach ziemnych Centrum Tenisowego Sobota sezon gry na kortach zewnętrznych uroczyście otworzyły dzieci grające w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym „MIĘDZYCHÓD CUP”. Skrzaty, bo tak się nazywa kategoria, w ramach której rywalizowały dzieci do lat 12, grały na 10 kortach zewnętrznych typu CONIPUR TENNIS FORCE, czyli kortach ziemnych nowoczesnej generacji. W turnieju wzięło udział łącznie ponad 60 młodych adeptów tenisa ziemnego. W kategorii skrzatki, drabinka była bardzo mocno obstawiona, grały między innymi 4 dziewczynki z czołówki rankingu PZT do lat 12: Olga Gołaś (nr 2), Ada Piestrzyńska (nr 4), Rozalia Gruszczyńska (nr 5) oraz Aleksandra Wnuczek (nr 7). Nie inaczej było z chłopcami, a obecność Marcela Kamrowskiego (nr 2), Mateusza Kułakowskiego (nr 10) czy Szymona Goldszmyta (nr 14) dawała podstawy do tego, by spodziewać się ciekawych i zaciętych pojedynków pół – i finałowych. Wyniki zawodów, w grze pojedynczej jak i podwójnej:

SKRZATKI SINGIEL:

1. Gołaś Olga

2. Gruszczyńska Rozalia

3. Piestrzyńska Ada

3. Lange Martyna

SKRZATKI DEBEL:

1. Gruszczyńska Rozalia, Piestrzyńska Ada

2. Lange Martyna, Jeschke Zuzanna

SKRZATY SINGIEL:

1. Kamrowski Marcel

2. Kułakowski Mateusz

3. Lis Mikołaj

3. Osomański Michał

SKRZATY DEBEL:

1. Kamrowski Marcel, Kułakowski Mateusz

2. Kulig Adam, Osomański Michał

Dzięki pięknej pogodzie, Centrum Tenisowe Sobota przygotowało dla dzieci jak i rodziców wielkie grillowanie, które towarzyszyło turniejowi. Wspaniała atmosfera na kortach, sportowa rywalizacja wśród dzieci oraz życzliwość rodziców sprawiła, że sobota i niedziela w Sobocie minęły pod hasłem PIKNIKU TENISOWEGO SKRZATÓW I SKRZATEK ;-) 

Centrum Tenisowe Sobota reprezentowała Alyssa Straszewski, której bardzo serdecznie gratulujemy wyników i zaangażowania w grę! 

Już dzisiaj zapraszamy skrzatki i skrzaty oraz dzieci z innych kategorii wiekowych do kolejnych turniejów tenisowych pod egidą PZT

 

Wróć do spisu aktualności