Centrum tenisowe sobota
ZAKOŃCZENIE LIGI CTS JESIEŃ/ZIMA 2014

ZAKOŃCZENIE LIGI CTS JESIEŃ/ZIMA 2014

W dniach 25-26.04., w Centrum Tenisowym Sobota, turniejami w kategorii 50+ i Open zakończyła się rywalizacja w Tenisowej Lidze CTS sezonu zimowego 2014/15. W sobotnie popołudnie, w trakcie turniejowej przerwy, ogłoszono wyniki i szczegóły kilkumiesięcznej rywalizacji Ligi w halach Centrum Tenisowego Sobota.

Oto klika ciekawostek z naszej ligi: (galeria)

- od października 2014r. do 24 kwietnia 2015r. 52 panów w dwóch kategoriach rozegrało łącznie 185 pojedynków w części eliminacyjnej do Ligi i 208 meczów w części zasadniczej.
- w kategorii 50+ panowie grali w dwóch grupach. Mistrzem Ligi CTS został Gunter Krotsch, I Wicemistrzem - Bogusław Moczorodyński a II Wicemistrzem - Paweł Weymann.
Kolejne miejsca wywalczyli Wiesław Troszczyński, Zbigniew Owsian, Adam Ciesielski, Stanisław Bogacki, Rajmund Switajski, Ryszard Koczorowski, Andrzej Kubanek, Adam Stróżyk i Roman Czyżewski.

- w drugiej grupie znakomicie grał Tadeusz Wizła, który wygrał wszystkie pojedynki (!!!) i w końcowej kwalifikacji zajął w drugiej lidze 50+ pierwsze miejsce, przed Markiem Paratem i  Januszem Pierunem .W tej grupie rywalizowali również Andrzej Martynek, Jerzy Słowiakowski, Wojciech Pieczkowski, Zbigniew Garus, Krzysztof Komodzinski i Stanisław Pieslak.

Znakomity poziom i wielkie zaangażowanie wykazali uczestnicy kategorii Open, którzy w fazie zasadniczej rozegrali 163 pojedynki (w trzech grupach - ligach rywalizowało 30 tenisistów). Najwięcej punktów i tym samym Mistrzem Ligi CTS Sobota za sezon Zima 2014/15 został Michał Sobierajewicz, I Wicemistrzem Piotr Kamiński a II Wicemistrzem -  Wojciech Mejer. W tej grupie rywalizowali również (wg kolejności zajętych miejsc): Tomasz Rohloff, Gunter Krotsch, Bogusław Moczorodynski, Grzegorz Pfeiffer, Adrian Szymot, Piotr Borowski, Jacek Ratajczak, Darek Słowiakowski i Marcin Krzyżaniak.
Zwycięzcą II ligi w kat. Open został Marek Komar przed Tomaszem Chojnackim i Mariuszem Borysowskim. W tej grupie rywalizowali również: Barnaba Perek, Adam Bańka, Sławek Wojciechowski, Robert Pięta, Michał Zawierzynski i Bartosz Paprota.

Pasjonująca do końca była rywalizacja w III lidze kat. Open, w której pierwsze miejsce zdobył Artur Stranz, przed  Grzegorzem  Huberem  i  Jarosławem  Chojką. W tej grupie grali również: Sebastian Miodowicz, Andrzej Kaczor, Dominik Geldner, Piotr Trawa i Arkadiusz Bruski. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczono okolicznościowe trofea  i nagrody  rzeczowe

UWAGA!!! Uprzejmie informujemy wszystkich sympatyków tenisa o kontynuacji Ligi Tenisowej w sezonie letnim.
Liga rozpocznie sie w połowie maja 2015, szczegółowe informacje na stronie CTS Sobota.

Ponadto turniej kończący Zimowy Sezon Ligowy w CTS wygrali:
Kategoria  50+ I Miejsce  Gunter Krotsch
                                       II  Miejsce Adam Ciesielski
                                       III Miejsce Paweł Weymann
Kategoria Open I Miejsce Piotr Kamiński 
                                       II Miejsce Michał Sobierajewicz
                                       III Piotr Borowski

Do zobaczenia w Sobocie! 

Wróć do spisu aktualności