Centrum tenisowe sobota
XXII MISTRZOSTWA NAUCZYCIELI POZNANIA I POWIATU POZNAŃSKIEGO 2014.

XXII Mistrzostwa Poznania i Powiatu Poznańskiego Nauczycieli w Tenisie Ziemnym „ALFA TOUR CUP 2014” 6-7 VI 2014 r.-organizator Szkoła Podstawowa nr 19 z Poznania i firma Alfa Tour.

Po rocznej przerwie w kalendarzu imprez sportowych wróciła unikatowa propozycja aktywności fizycznej i jednocześnie rozgrywania mistrzostw wśród nauczycieli.

Tegoroczna już XXII edycja MISTRZOSTW POZNANIA I POWIATU POZNAŃSKIEGO NAUCZYCIELI W TENISIE ZIEMNYM – ALFA TOUR CUP 2014 rozegrana została w wyśmienitych warunkach nowego Centrum Tenisowego w Sobocie (gmina Rokietnica).

Patronat honorowy objął: Pan Prezydent Miasta Poznania – Ryszard Grobelny, a także Starosta Powiatu Poznańskiego – Jan Grabkowski, co w sposób znaczny podniosło rangę tej imprezy.

Patronat medialny objął Głos Wielkopolski oraz Głos Poznański. Dołączył do tak znakomitego wsparcia Prezes Wielkopolskiego Tenisa. Sponsorem tytularnym została firma turystyczna ALFA TOUR, sponsorem została i udzieliła wsparcia także firma ART BUD, Cukiernia „Francuski Łącznik”, Centrum Tenisowe Sobota (CTS), no i oczywiście Szkoła Podstawowa nr 19 im. Stanisława Staszica z Poznania jako główny organizator.

Sędzią głównym tego turnieju został pomysłodawca i inicjator - wieloletni organizator- Dyrektor Janusz Kaczmarek. Łącznie wystartowało 27 uczestników. W dwóch kategoriach mistrzowie sprzed dwóch lat obronili swoje tytuły. W kategorii Pań tytuł obroniła Jolanta Loga (LO nr 6), wicemistrzem została Krystyna Lancmańska (ZSO nr 10), trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Budny. W kategorii panów do 45 lat tytuł obronił Dariusz Gruchot (ZSz nr 4), wicemistrzem został Błażej Wierciński (Z Sz Handlowych), a trzecie miejsce zajął Bartosz Kukurowski (SP nr 58).

W kategorii Panów 45+ mistrzem został Waldemar Olejniczak (Polit. Pozn.), a wicemistrzem Tomasz Mróz (Polit. Pozn), trzecie miejsce Andrzej Gumny (SP 40).

W kategorii VIP zwyciężył Wojciech Jóźwiak, drugie miejsce zajął Arkadiusz Pieprzycki, a trzecie Hubert Piotrowicz (UM Poz).

W grze podwójnej mistrzami zostali Bartosz Kukurowski i Zenon Laskowik, przed Tomaszem Mrozem i Pawłem Bronikowskim, trzecie miejsce zajęli Andrzej Gumny i Wojtek Jóźwiak. Wreszcie po 2 dniowych zmaganiach, w kategorii mixt zwycięstwo odnieśli Bartosz Kukurowski z Jolantą Logą przed Krystyną Lancmańską i Andrzejem Gumnym, na najniższym stopniu podium stanęła para Małgorzata Kiełbowicz i Zenon Laskowik.

Uczestnicy turnieju w grach pojedynczych odbierali, oprócz pięknych pucharów ufundowanych przez sponsorów, cenne nagrody, takie jak sponsorowane przez ALFA TOUR i ART BUD – wyjazdy weekendowe w góry lub nad morze oraz tablety. Wyróżnieni otrzymali także pamiątkowe albumy wydawnictwa miejskiego oraz upominki od starosty.