Centrum tenisowe sobota
Tenisowa Liga Rankingowa nabiera tempa!

Tenisowa Liga Rankingowa nabiera tempa!

LIGA TENISOWA CENTRUM TENISWEGO SOBOTA 2013/2014

Robert Król - tak brzmi imię i nazwisko lidera Tenisowej Ligi Rankingowej w CTS. Rozstrzygnął to mecz finałowy, w którym Robert Król pokonał Andrzeja Toborka. Mecz nie był łatwy dla obydwu zawodników, tym bardziej, że dzień wcześniej stoczyli oni po parę meczy z innymi, prezentującymi bardzo wysoki poziom, przeciwnikami.  

Turniej otwierający TLR w Centrum Tenisowym Sobota odbył się 09.11. i wzięło w nim udział 15 zawodników, z których każdy prezentował bardzo wysoką formę. Niektóre pojedynki trwały nawet po 2 godziny i kończyły się dopiero po zaciętych i wyczerpujących wymianach. 

Obecnie w rozgrywkach bierze udział 40 graczy. Pierwsza 15 -stka to zawodnicy, którzy wzięli udział w turnieju kwalifikacyjnym. Kolejnych 25 graczy rozstawionych zostało na podstawie losowania, które odbyło się 30 listopada o godz. 12:00, w CT Sobota.

A dla wszystkich zainteresowanych, poniżej jeszcze raz przedstawiamy Regulamin Tenisowej Ligi Rankingowej CTS. Każdy może do nas dołączyć, byśmy razem stworzyli najsilnieszją Ligę Tenisową w całej okolicy i nie tylko :)  

Lista zawodników TLR i ich ranking dostępny jest w zakładce "LIGA CTS"

TENISOWA LIGA RANKINGOWA 

CTS SOBOTA

REGULAMIN

1. Tenisową Ligę Rankingową CTS organizujemy dla amatorów tenisa korzystających z obiektu w Sobocie (mogą uczestniczyć również tenisiści z innych klubów tenisowych).

2. Ranking do Tenisowej Ligi CTS ustalony zostanie po turnieju klasyfikacyjnym, rozegranym 9 listopada 2013 roku.

3. Nowi gracze do Tenisowej Ligi Rankingowej CTS zostaną dopisani po swoim zgłoszeniu, ale o ich kolejności w Tabeli Rankingowej zdecyduje losowanie, które zostanie przeprowadzone w CTS Sobota w dniu 30 listopada 2013 roku o godz.12:00.

4. Kolejni uczestnicy rozpoczynający udział w Tenisowej Lidze Rankingowej CTS, po 30 listopada 2013 roku, będą wpisywani kolejno na koniec listy. 

5. Mecze w ramach TLR rozgrywamy w dowolnym terminie (tzn. dowolny dzień tygodnia), na obiekcie CTS, poza stałymi terminami rezerwacji w obu halach tenisowych.

6. CTS umożliwia rozgrywanie meczów w ramach TLR na kortach w hali T1 (nawierzchnia ziemna typu  Conipur) i T2 (nawierzchnia sztuczna typu Rebound) w preferencyjnej cenie 50,-zł do godz.15:00 i 70,-zł po godz.15:00 za 90 minut gry.

7. Za wynajęty kort opłatę wnoszą solidarnie oboje grający.

8. Zasady rozgrywania meczów w ramach TLR Centrum Tenisowego Sobota:

  • mecz rozgrywamy w konwencji do dwóch wygranych setów, grane od 2 :2,
  • przy wyniku 1-1w setach, o zwycięstwie decyduje tie - break grany do 10 pkt.,
  • przy wspólnej zgodzie dwóch grających, regulamin umożliwia rozgrywanie meczu w pełnej formie (do dwóch wygranych setów od 0:0). W tym przypadku, przy przekroczeniu limitu czasu gry w preferencyjnej cenie, rozgrywający mecz opłacają wynajęcie kortu (powyżej 1,5 godz.) w/g obowiązującego cennika w CTS Sobota,
  • mecze rozgrywamy nowymi piłkami (w sklepiku CTS będzie możliwość zakupu piłek po           preferencyjnej cenie). Koszty zakupu można przełożyć na obu grających,
  • rozgrzewka przedmeczowa nie powinna trwać dłużej niż 5 min,

9. Wynik meczu podajemy w recepcji CTS (osoba przyjmująca dokona stosownych zapisów w kalendarzu turniejowym)

10. Na pojedynek ligowy można wywołać przeciwnika max. o 3 pozycje rankingowe wyżej.

11. Przy zwycięstwie tenisisty z niższym rankingiem, automatycznie zajmuje on miejsce pokonanego (gracze zamieniają się miejscami).

12. Wyzwany przez przeciwnika gracz, musi rozegrać mecz w ramach TLR w ciągu 10 dni od wyzwania. W przeciwnym razie, przegrywa on walkowerem i traci pozycję w TLR na rzecz wyzywającego.

10. Gracz z Tabeli Rankingowej może rozgrywać dowolną ilość pojedynków w ciągu miesiąca. Ilość gier uzależniona jest tylko i wyłącznie od możliwości wyzywania kolejnych przeciwników.

11. Gracz, który nie rozegra żadnego meczu w ciągu 30 dni, zostaje automatycznie przesunięty na ostatnie miejsce Tabeli Rankingowej.

12. Turniej MASTERS dla pierwszej ósemki z Tenisowej Listy Rankingowej CTS (zakończenie klasyfikacji nastąpi 23 kwietnia 2014 roku) rozegrany zostanie w dniach 26-27 kwietnia 2014 r. (CTS dopuszcza zmianę terminu).

13. Organizator TLR przewiduje nagrody dla uczestników :

  • nagrody rzeczowe dla pierwszych trzech najwyżej sklasyfikowanych zawodników TLR,
  • losowanie pobytu w Apartamentach Morskie Oko w Kołobrzegu dla 2 osób z grona wszystkich uczestników TLR,
  • karnety upoważniające do bezpłatnego korzystania z obiektów sportowych w CTS dla półfinalistów i finalistów Turnieju MASTERS.

 

ZAPRASZAMY

CTS SOBOTA

 

 

Wróć do spisu aktualności