Centrum tenisowe sobota
III AMW

III AMW

Firma SMG EU Jakub Puchalski swój pierwszy amatorski turniej zorganizowała we wrześniu 2010 roku. W kolejnych latach powstały cykle tenisowe, które w 2013 roku pod nazwą „III Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie VW Rzepecki-Mroczkowski” są największym i najbardziej prestiżowym cyklem turniejów w Polsce. Patronat honorowy nad cyklem nieprzerwanie sprawuje Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Polski Związek Tenisowy. W rozgrywki angażują się ogólnopolskie oraz lokalne firmy, a także władze miast, w których turnieje są rozgrywane.

Podczas siedmiu turniejów uczestnicy gromadzą punkty, które pod koniec sezonu decydują o Mistrzostwie. W tym sezonie impreza zostanie rozegrana na zasadach Amatorskiego Tenisa Polskiego w kategoriach mężczyzn: open pro, open, +40, +50 w grze pojedynczej; open w grze podwójnej oraz kobiet w grze podwójnej open. Pierwszy raz w historii cyklu, Organizator podjął również współpracę z programem Tenis 10, dzięki czemu podczas turniejów w Poznaniu i Sobocie będą rywalizować dzieci w kategorii czerwonej i zielonej. Partnerem turniejów dla najmłodszych jest Akademia Tenisowa Karoliny Woźniackiej, która dla ufundowała nagrody z autografami zawodniczki.

W trakcie każdego z turniejów przewidziany jest bogaty program imprez towarzyszących m.in. konkursy z nagrodami, losowanie nagród wśród uczestników, grill party oraz players party. W każdym turnieju będą do zdobycia puchary oraz upominki od Sponsorów. W cyklu natomiast nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Otwarcie cyklu rozpoczyna się Otwartymi Mistrzostwami Powiatu Poznańskiego w Tenisie, w dniach 18-19 maja w Centrum Tenisowym Sobota. W turnieju inauguracyjnym przewidziane są nagrody finansowe oraz rzeczowe, a także upominki od Sponsorów cyklu. Do gry zapraszamy mężczyzn, kobiety oraz dzieci. Projekt jest współfinansowany przez Powiat Poznański.

Więcej informacji o cyklu znajdziecie na fanpage’u turnieju www.facebook.com/AMWTenis

 

Wróć do spisu aktualności