Centrum tenisowe sobota
Fręch i Gajewski ze złotymi medalami

Niedzielny finał chłopców rozpoczął się kilka godzin wcześniej niż planowano. Obaj finaliści zaraz po zakończonym pojedynku udali się na lotnisko i wylecieli samolotem do Mołdawii na turniej rangi ITF.

Spotkanie Kamila Gajewskiego z Szymonem Walkowem (Stowarzyszenie Redeco SiR Wrocław) zakończyło się sukcesem gracza z Sopotu. Po stojącym na dobrym poziomie meczu zwyciężył Gajewski – 6:4, 6:3.

- Mistrzostwo Polski juniorów to mój największy sukces w karierze – mówił po finałowym pojedynku Kamil Gajewski. – Teraz wraz z trenerem skupiam się na turniejach międzynarodowych. Po starcie w Mołdawii mam zaplanowane występy na Litwie oraz w Rosji.

Z uśmiechem na twarzy mistrzostwa na kortach w Sobocie zakończył także Szymon Walków. – Wprawdzie finał nie wyszedł mi tak jak zakładałem, ale z pozostałych meczów i srebrnego medalu jestem zadowolony – dodał Walków.

W spotkaniu o złoty medal wśród juniorek zmierzyły się dwie zawodniczki, które przed turniejem w Sobocie nie należały do faworytek. Magdalena Fręch pokonała Agatę Borgman (KS Górnik Bytom) 6:0, 6:3.

Wielkopolanie wywalczyli trzy medale: srebrny i dwa brązowe. W półfinale gry pojedynczej wystąpił Karol Drzewiecki (Grunwald Poznań). Przegrał on z późniejszym triumfatorem mistrzostw – Gajewskim – 2:6, 5:7.

Na drugim stopniu podium stanęli także Drzewiecki wraz z klubowym kolegą Michałem Nisponiem. W finale debla ulegli parze Gajewski/Walków 3:6, 2:6.

Brązowy krążek w grze podwójnej dziewcząt wywalczyły reprezentantki AZS-u Poznań: Julia Przybylska i Elżbieta Iwaniuk. Złoto dla pary Aleksandra Buczyńska (RKT Return Radom)/Karolina Śnita (GKT Nafta Zielona Góra).

Na zdjęciu od lewej: Kamil Gajewski i Szymon Walków